top of page

INSTYTUT NIEMIEC     I EUROPY PÓŁNOCNEJ

Stowarzyszenie

Rok założenia: 2002

Szeczin-387.jpg
Home: Witaj

DZIAŁALNOŚĆ INIEP

Doświadczenie i umiejętność zmiany od 2002 roku!

10402728_845390148869576_165753144254290
Home: Czym się zajmujemy?

INIEP

Think tank ze Szczecina od 2002 roku

INIEP podejmuje pracę analityczną nad zagadnieniami m.in. z zakresu samorządu, politologii, socjologii, stosunków międzynarodowych.
INIEP w początkach swojego istnienia koncentrował się na tematyce niemcoznawczej, a także podejmował pracę analityczną nad nowym wymiarem polityki europejskiej, związanej z rozwojem Europy Północnej. Obecnie INIEP zaangażowany jest bardziej we wschodni wymiar polskiej polityki zagranicznej, poprzez projekty realizowane w Ukrainie, Białorusi, w Rosji i Mołdawii.
W Polsce główne obszary działalności Instytutu, to: samorząd, rewitalizacja i planowanie strategiczne.
Zapraszamy do współpracy!

Home: Kim jesteśmy?

Nadchodzące Wydarzenia

  • Konsultacje społeczne
    Konsultacje społeczne
    23.11-23.12.2021 r.
    Szczecin
    23.11-23.12.2021 r.
    Szczecin, Szczecin, Polska
    23.11-23.12.2021 r.
    Szczecin, Szczecin, Polska
    Konsultacje społeczne projektu „Regulaminu określającego zasady wyznaczania składu oraz zasady działania Komitetu Rewitalizacji”,
    Udostępnienia
  • WARSZATY RZEŹBIARSKIE ONLINE – ŚRÓDMIEŚCIE
    WARSZATY RZEŹBIARSKIE ONLINE – ŚRÓDMIEŚCIE
    śr., 28 paź
    Zapraszamy na warsztaty ze szczecińskim rze
    28 paź 2020, 18:00
    Zapraszamy na warsztaty ze szczecińskim rze
    28 paź 2020, 18:00
    Zapraszamy na warsztaty ze szczecińskim rze
    Czas porzeźbić na Śródmieściu! W ramach warsztatów uczestnicy pod kierunkiem prowadzącego stworzą w glinie rzeźby i płaskorzeźby wybranych dekorów fasad śródmiejskich kamienic. Prowadzący wytłumaczy krok po kroku, jak wykonać daną rzeźbę. Materiały to glina samozastygająca i profesjonalne narzędzi
    Udostępnienia
Home: Nadchodzące wydarzenia
info_warsztaty_2_edited_edited.jpg

WIADOMOŚCI

Zapraszamy na warsztaty online ze szczecińskim rzeźbiarzem Wiktorem Zubkiem

Czas porzeźbić na Śródmieściu!

W ramach warsztatów uczestnicy pod kierunkiem prowadzącego stworzą w glinie rzeźby i płaskorzeźby wybranych dekorów fasad śródmiejskich kamienic.

Prowadzący wytłumaczy krok po kroku, jak wykonać daną rzeźbę.

Materiały to glina samozastygająca i profesjonalne narzędzia.

Warsztaty odbędą się przy użyciu aplikacji Skype.

Prowadzący przygotuje pakiet materiałów dla każdego wcześniej zapisanego uczestnika (glina oraz narzędzia rzeźbiarskie), które będą do odebrania w pracowni rzeźbiarskiej przed wirtualnym spotkaniem.

Podczas spotkania online prowadzący zaprezentuje technikę wykonania pracy oraz zweryfikuje na bieżąco działania uczestników.


Zapraszamy dorosłych oraz dzieci od 10 lat.


TERMINY: 28.10., 4.11., 18.11. (środy) godz. 18:00


ZAJĘCIA BEZPŁATNE DLA MIESZKAŃCÓW OBSZARU REWITALIZACJI W SZCZECINIE!

Zapisy tel.: 606 599 518 lub e-mail: wiktor.zubek@wp.pl



Prowadzący: Wiktor Zubek – rzeźbiarz działający na terenie Szczecina od 10 lat, rzeźbą zajmuje się od dziecka. Prezes Pogodnego Centrum Kultury i Rękodzieła. Regularnie prowadzi warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży – zarówno indywidualne jak i we współpracy ze szkołami, instytucjami, organizacjami pozarządowymi. Odbywały się one na Zamku Książąt Pomorskich, w Pałacu Młodzieży, w Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Domu Kultury Senior na Skolwinie, na Deptaku Bogusława i w wielu innych miejscach.



Sfinansowane przez Gminę Miasto Szczecin w ramach zadania: „Diagnoza, oparta na badaniach społecznych, obejmująca aktualne i przyszłe skutki epidemii COVID-19 na działania związane z rewitalizacją obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie, połączona z prowadzeniem działań animacyjnych dla mieszkańców obszaru rewitalizacji.”



Zadanie realizowane przez: Stowarzyszenie Instytut Niemiec i Europy Północnej, 71-332 Szczecin ul.: Marii Skłodowskiej-Curie, nr 4

Informacje na temat zadania: Tomasz Czubara, tel.: +48602677615, e-mail: ukr.advisor@gmail.com

Home: Wiadomości
info_plakaty.jpg

PLAKATY W ŚRÓDMIEJSKICH KAMIENICACH

Zdecyduj jaka będzie tematyka plakatów, które pojawią się w Twojej okolicy!

W ramach działań związanych z rewitalizacją śródmieścia Szczecina zostaną wykonane dwa plakaty ilustrowane. Plakaty zostaną rozwieszone na wybranych klatkach schodowych śródmiejskich kamienic lub na ich dziedzińcach. Prace będą dotyczyć architektury, historii i miejsc związanych ze dzielnicą oraz lokalnych ciekawostek. Ponadto mieszkańcy otrzymają plakaty na własny użytek. Będą one rozdawane oraz będzie możliwość odebrania ich w uzgodnionym miejscu.


Wybierz 2 spośród poniższych tematów:


1.       Elektryzujące Śródmieście

Wspaniałe budynki i miejsca, które znamy, kochamy i nieustannie odkrywamy oraz życie, które toczy się wśród nich. Chcemy w elektryzujący sposób połączyć statykę i dynamikę – architekturę i miejską tkankę pełną przepływających impulsów, na które składają się aktywności każdego z nas. Jesteśmy częścią tego organizmu i dzięki nam ma on moc!


2.       Śródmieście promieniste!

Śródmieście promieniuje nie tylko swoim układem architektonicznym, ale też pozytywnymi ludźmi, starymi neonami i szyldami, iluminacjami, latarniami, słońcem tańczącym na fasadach,  światłami w oknach pięknych kamienic. Warto poświęcić temu plakat!


3.       Tu są moje ślady!

Zakochajmy się w śródmiejskich ulicach i w pięknym liternictwie J Kompozycja z nazw ulic wykonanych w stylistyce hand lettering. Każdy tu znajdzie coś swojego i swoimi stopami wydeptanego ;) Oddajmy cześć drogom, które nas noszą i zachwyćmy się nimi jeszcze raz.


4.       Śródmiejska MASKA-RADA! 

Dziś wszyscy nosimy maseczki a co mamy pod maską? Niech będzie to uśmiech, bo tego wszyscy potrzebujemy! Na naszym plakacie maseczki założą też znane postaci związane ze Szczecinem, Gryf, Gryfuś, postaci z pomników, które dobrze znamy, gargulce i inne stwory spoglądające na nas z fasad kamienic. Ważne, by śmiały się oczy i myślenie było pozytywne!


5.       Jesień 2020 – Śródmieście żyje!

Nic nas nie zatrzyma przed byciem razem! Pokażmy, że tak jest. Ta jesień tętni wirtualnym życiem. Chcemy pokazać naszą lokalną aktywność w wirtualnej sieci. Pozytywne twarze na ekranach urządzeń multimedialnych, w powietrzu przepływają miliony serdecznych impulsów. Jesteśmy tu i znaleźliśmy przestrzeń spotkania! Wszystko to oczywiście w złoto-czerwonej jesiennej aurze i śródmiejskiej scenerii.


6.       Śródmiejski Kolarz Historyczny /to nie błąd ortograficzny!/

Zainspirowani dawnymi szczecińskimi pocztówkami, chcemy, aby postać retro-kolarza na stylowym starym rowerze zabrała nas na wycieczkę po historii naszej dzielnicy. Pojedziemy drogą rowerową zawijającą się pomiędzy kolażowo przedstawionymi motywami historii śródmieścia – postaci, miejsc, motywów, budynków. Zapraszamy w tę pozytywną podróż!





Dlaczego?      

Przedstawienie przestrzeni śródmieścia świeżym okiem ilustratora w formie atrakcyjnych, barwnych i nacechowanych pozytywnymi emocjami plakatów oraz umieszczenie prac w bezpośrednim otoczeniu mieszkańców dzielnicy jest ruchem w kierunku zwiększenia identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania i uatrakcyjnienia ich codzienności, ożywienie i upiększenie przestrzeni. Chcemy, aby mieszkańcy zobaczyli swoje otoczenie mniej rutynowo, odkryli je na nowo i docenili.


Rezultaty:

- powstaną 2 plakaty poświęconych śródmieściu Szczecina

- odbędą się prezentacje plakatów na klatkach schodowych kamienic i dziedzińcach 

- wzrost identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania oraz wzrost świadomości co do architektury i historii dzielnicy

- wzrost szacunku do miejsca zamieszkania

- zmiana sposobu myślenia o śródmieściu

- otwarcie się na twórczą możliwość wykorzystania przestrzeni kamienic w celu poprawy jakości życia codziennego


Kadra i kwalifikacje:   

Olga Tabińska – ilustratorka i projektantka graficzna, założycielka Studia Utoto. Zajmuje się tymi dziedzinami od 17 lat, absolwentka ASP w Gdańsku, twórczyni projektów i ilustracji do programów edukacyjnych, twórczyni plakatów, ilustracji i projektów graficznych dla organizacji pozarządowych, ośrodków edukacyjnych, festiwali, grup artystycznych. Członek założyciel Pogodnego Centrum Kultury i Rękodzieła.

Agnieszka Ościłowska – twórczyni projektów edukacyjnych, autorka książeczek edukacyjnych dla dzieci, scenariuszy lekcyjnych, projektów e-lerningowych, bajkopisarka. Autorka licznych artykułów prasowych. Założycielka Agencji Reklamowej Guacamayo. Propagatorka i instruktorka metodologii Dragondreaming poświęconej harmonijnemu zarządzaniu projektami. Członek założyciel Pogodnego Centrum Kultury i Rękodzieła.



Sfinansowane przez Gminę Miasto Szczecin w ramach zadania: „Diagnoza, oparta na badaniach społecznych, obejmująca aktualne i przyszłe skutki epidemii COVID-19 na działania związane z rewitalizacją obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie, połączona z prowadzeniem działań animacyjnych dla mieszkańców obszaru rewitalizacji.”



Zadanie realizowane przez: Stowarzyszenie Instytut Niemiec i Europy Północnej, 71-332 Szczecin ul.: Marii Skłodowskiej-Curie, nr 4

Informacje na temat zadania: Tomasz Czubara, tel.: +48602677615, e-mail: ukr.advisor@gmail.com

INSTYTUT NIEMIEC I EUROPY PÓŁNOCNEJ

Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innej ewidencji:  0000120416
NIP: 8522265291
REGON: 811946407
Data rejestracji: 2002-06-26

ul. Poniatowskiego 33D, 71-111 Szczecin

  • Facebook

Dziękujemy za przesłanie!

High Fives
Home: Kontakt

DOKUMENTY STOWARZYSZENIA

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

Pobierz

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE ZA 2019 ROK

Pobierz

STATUT

Home: Pliki
15.jpg

DR TOMASZ CZUBARA

Prezes

ANDRZEJ ŁAZOWSKI

Wiceprezes

11002680_924995114192031_508267776853655
95554066_3392565324121759_65525603419627

ANTONI SOBOLEWSKI

Wiceprezes

ARNOLD WOLIŃSKI

Członek Zarządu

116830816_10222445067212665_604378898606
11350622_845390202202904_536377796136269

ROBERT ŻARKOWSKI

Członek Zarządu

JACEK STACHYRA

Członek Zarządu

2009-01-26_1232971311.jpeg
Male Portrait

MICHAŁ STACHYRA

Członek Zarządu

Home: Poznaj zespół
bottom of page